skip navigation

Staff Directory

Staff Directory

 

 

John Evans Principal Main Office
Jennifer Archer Assistant Principal Main Office
Mason Luebbing Assistant Principal Main Office
  Dean of Students Main Office 
     
Laura Burns Secretary to the  Principal Main Office
Judy Miller Secretary to the Assistant Principals Main Office
  Main Office Clerk Main Office
     
Diana Luciano Building Nurse Health Office
     
Agatha Valenti-Ferris Library & Information Specialist Media Center
Amy Wheaton Media Clerk Media Center
     
6th Grade
Joy Seput Social Studies, Science 19
Jennifer Bohlander Language Arts 18
  Math 20
Tiffany Rose Langage Arts 21
  Science 23
Jennifer Prokop Language Arts, Social Studies 22
Shirley Czyzewski Science 25
Jeremy Noncz Math 17
Margie Lorenz Social Studies 28
 
7th Grade
Jennifer Bohlander Language Arts 18
Amy Fritz Math 13
  Science 25
Jeremy Noncz Math 17
Christy Diamond Social Studies 14
Jenifer Williamson Language Arts 15
Margie Lorenz Social Studies 28
Sara Boehnke Science, Math 5
     
8th Grade
Amanda Casagrande Math 3
Peter Sartori Language Arts 7
Melissa Aubuchon Social Studies 10
Eric Boe Science 6
Tom Hall Math 2
Kristen Boyd Science 26
Lisa Boe Language Arts 1
Amy Bishop Social Studies 8
     
Physical Education & Encore
Lukasz Majewski Physical Education / Health PE Office
Jeff Wilkie Physical Education / Health PE Office
Lori Bakhaus Physical Education / Health PE Office
Jamie Hankus Physical Education / Health PE Office
Justin Williams Physical Education / Health PE Office
Pam Dujlovich Art 11
Josie Beckmann Choir / Music 34
JJ Fleming Band / Computers Stage
Beau Wright S.T.E.A.M. / Computers 29
Sarah Sinovich Family & Consumer Science 31
Marianne Martinez Spanish 12
     
Support Services
Hollie Boetscher Speech and Language Pathologist 25A
Michele Mason Hearing Itinerant 18A
Leticia Morales Occupational Therapist  
Janie Bonasera Reading Specialist 16
Sarah Sarvey Reading Interventiionist 16
Danielle Stimac Reading Interventionist 9
Angela Lenahan Math Interventionist 13
  ESL/TPI/ELL Services 17
Alison Ullmer Social Worker Main Office
Jessica Demma Social Worker Main Office
Janet Hall Social Worker 14A
Meaghan Hejna Psychologist 35
     
Special Education
Alexa Mahoney 8th Sci, 8th Math, 8th Tutorial/ELA Lab 4
Sara Kopecky 6th ELA, 7th ELA, 7th SS 32
Stacey Schmidt 6th Math, 6th ELA, 6th Tutorial/ELA Lab, 7th Math 21
Sarah Hilb 6th SS, 6th ELA Lab, 8th Sci 30
Samantha Piasecki 7th LA, 7th Tutorial/ELA Lab 9
Michelle Paczynski 7th Math, 8th Math 27
Alissa Hartford 6th Math, 6th Sci, 7th Sci 24
     
  Paraprofessionals  
Sheila Bilow SE Paraprofessional Teacher Assistant Office
Lisa Clanton SE Paraprofessional Teacher Assistant Office
Carolyn Town SE Paraprofessional Teacher Assistant Office
Jim Hopkins SE Paraprofessional Teacher Assistant Office
  SE Paraprofessional Teacher Assistant Office
Anne O'Leary SE Paraprofessional Teacher Assistant Office
  SE Paraprofessional Teacher Assistant Office
Janet Polanski SE Paraprofessional Teacher Assistant Office
Donna Ballentine Paraprofessional assigned to ASDA Learning Center/ASDA